Сфера послуг

Ціни змінюються, цінності залишаються.
 

Корисна та цікава інформація

НАРЕЧЕНИМ

Корисні поради НАРЕЧЕНИМ

Джерело: публікації ТОВ "СТУДІЯ "КРУПНИЙ ПЛАН"
Щодо вибору операторів чи знімальної групи.

Підготовка до такої особливої події як весілля включає багато різних елементів та питань, вирішення яких вимагає чимало зусиль, часу та коштів. Пошук затишного ресторану, вибір нарядів та прикрас, замовлення автомобілів, домовленості із стилістом та візажистом, з тамадою та музиками, підготовка та надсилання запрошень гостям, замовлення відео- та фотозйомки, ряд інших організаційних моментів – все це відбувається заради цього одного яскравого дня, а потім цей день весільних урочистостей проходить дуже швидко – і що залишається після всіх цих турбот та зусиль? Спогади не можуть бути багатими та повноцінними без весільних фотографій та фільму, що цікаво переглядати не лише самим нареченим, а й рідним та друзям, а з часом – дітям та онукам. Щоб створити такі матеріали, необхідно сучасне професійне обладнання, досвід роботи саме з весільною зйомкою, а також творчий підхід.

Найбільшою помилкою наречених під час підготовки до весілля є прагнення заощадити саме на такій статті витрат як відео- та фотопослуги. Інколи запрошують в якості відео- чи фотооператора когось із своїх знайомих чи родичів, котрі мають любительські моделі камер, що технічно не можуть забезпечити високу якість відзнятого матеріалу, й, разом з тим, вони не мають необхідних спеціальних знань та досвіду у процесах зйомки та монтажу. У результаті такої умовно-безкоштовної зйомки наречені отримають неякісні матеріали як з точки зору якості зображення та звуку, так і з точки зору операторського мистецтва.

Внаслідок такої самодіяльності фільм буде «сірим» і нецікавим, а інколи й дратуючим (наприклад, якщо маленька любительська камера постійно «стрибала» в руках «оператора»), будуть безнадійно втрачені (або зіпсовані) важливі та цікаві епізоди весілля, у зв’язку з чим навіть у поєднанні із фотографіями, що встигли відзняти своїми «мильницями» присутні на весіллі гості, такий фільм не зможе повноцінно відобразити урочистості цієї події. Разом з тим, якщо наречені обмежені у коштах, все ще можна знайти методи, щоб зекономити на відео- та фото послугах і при цьому не втратити в якості зйомки. Наприклад, можна замовити лише повноцінну професійну зйомку події, а монтаж фільму, створення фотоколажів, друк фото та оформлення фотоальбому відкласти «до кращих часів».

Виникає наступне запитання: як правильно вибрати операторів і що необхідно узгодити з ними, щоб уникнути неприємних сюрпризів? Перш за все, в розмові з оператором потрібно поцікавитись, чи вільний він у потрібний нареченим день.

Друге запитання – рівень цін на послуги та можливості вибору при замовленні цих послуг. Докладніше це краще обговорити при зустрічі, яка необхідна ще й для того, щоб переглянути зразки робіт. Якщо влаштовує якість виконання переглянутих робіт, стиль зйомки та монтажу, якщо виконавець згоден врахувати всі побажання щодо зйомки та монтажу, залишається лише домовитись про вартість та умови надання послуг. Ідеально, якщо такі домовленості супроводжуються укладанням письмового договору, в якому будуть чітко описані всі умови.

Доцільно письмово зафіксувати такі побажання, як, наприклад, очікувана кількість та тривалість змонтованих матеріалів, бажані (а також небажані) музичні композиції та їх місце у майбутньому фільмі, мова та кількість титрів, загальний стиль та сценарій фільму в цілому та основних епізодів зокрема, ідеї для постановочної зйомки тощо. Особливо цікавим та ефектним виходить фільм, знятий двома відеокамерами синхронно: у ньому поєднуються одночасно різні плани та ракурси, перекриваються моменти переходу та підлаштування однієї камери іншою – і в результаті фільм сприймається як художній. Оптимальним є вибір фото- та відеооператорів, які працюють разом в знімальній групі, оскільки досвід спільної роботи полегшує процес зйомки і дозволяє досягнути вищої якості відзнятого матеріалу та змонтувати цілком зв’язну історію весілля.

[Перейти до переліку публікацій...]